Acum este Mar Sep 16, 2014 11:26 pm

Reguli forum

Site-ul nu isi asuma nici o responsabilitate referitoare la retete, leacuri si alte materiale de aceasta natura, postate in aceasta sectiune.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Prostatita cronica
MesajScris: Dum Dec 05, 2010 9:26 pm 
Neconectat

Ce recomandati pentru tratamentul prostatitei cronice?
Multumesc pentru ajutor!

Sus

Subiectul mesajului: Re: Prostatita cronica
MesajScris: Lun Dec 06, 2010 12:20 am 
Neconectat
VIP
VIP

mirceab26 contacteaza-ma pe PM sa-ti explic cum si cu ce se trateaza boala care te intereseaza ;)

Sus

MesajScris: Mar Dec 07, 2010 12:22 pm 
Neconectat

Va recomand ceaiurile pufulita-cu -flori-mici a fost folosita din vechime in 1961 a fost folosita si recunoscuta in intreaga lume pentru rezultatele foarte bune.planta se gaseste in farmacie iar in timpul veri vo puteti procura si dumneavostra.Mod de folosire 1 lingurita cu varf planta 1/4 litri de apa se beau 4 cesti pe zi .ceaiul de urzica este forte bun ceaiul de urzica moarta cu flori galbene sau albe sunt forte bune caci actioneaza la dezinfectarea aparatului urinar .uleiul de dovleac .produsele ce contin echinaceeia. ATENTIE bolnavilor ce sufera de aceasta boala sa aiba grija sa citeasca cu atentie prospectul la medicamentul minune nu vil scriu fid caci miasi pune foc pe capul meu medicamentul ar pretinde caci ar fi extras natural care numi vine sa cred la rezultatele pe care le are find caci in 90 la suta din cazurile pe care le cunosc au agravat boala pacentilor . de aceia va recomant multa multa atentie find ca este forte scump recomandat de medici forte usor dar este dezastros pentru pacientii.

Sus

MesajScris: Vin Dec 10, 2010 1:08 pm 
Neconectat

mirceab26 scrie:
Ce recomandati pentru tratamentul prostatitei cronice?
Multumesc pentru ajutor!

Incearca cu argint coloidal.

Sus

MesajScris: Sâm Dec 11, 2010 10:06 pm 
Neconectat

planb scrie:
mirceab26 contacteaza-ma pe PM sa-ti explic cum si cu ce se trateaza boala care te intereseaza ;)

planb, spune-mi te rog cum pot sa te contactez ca sa-mi explici si mie cum si cu ce se trateaza boala

Sus

MesajScris: Dum Dec 12, 2010 2:04 am 
Neconectat
Moderator
Moderator

Te salut medan, e simplu in dreptul mesajului postat de el exista un buton virtual cu numele "pm" apesi pe el si in fereastra nou deschisa scrii ce vrei tu,date de contact,tel etc,apoi trimiti mesajul.In acest fel trimiti un mesaj,pe care numai el poate sa-l vada.Totul este in romana sunt convins ca te vei descurca.
Multa sanatate si sarbatori fericite.

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 11:52 am 
Neconectat

Buna ziua,

Am rugamintea daca cineva cunoaste vreun tratament eficient pt prostatita cronica sa posteze reteta. De 1 an de zile am incercat diferite scheme de tratament (alopate si/sau naturiste) fara mari rezultate.
Multumesc

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 4:18 pm 
Neconectat

Laptele de vaca este un aliment care creeaza mari dereglari si dezechilibre hormonale atat in organismul unei femei dar mai cu seama in organismul barbatului.Daca esti un mare consumator de lapte,ELIMINA-L RAPID DIN ALIMENTATIE!OR ELSE...

Sus

MesajScris: Sâm Ian 08, 2011 11:00 pm 
Neconectat
VIP
VIP

lidia scrie:
Laptele de vaca este un aliment care creeaza mari dereglari si dezechilibre hormonale atat in organismul unei femei dar mai cu seama in organismul barbatului.Daca esti un mare consumator de lapte,ELIMINA-L RAPID DIN ALIMENTATIE!OR ELSE...

Da, e adevarat, eu am eliminat complet laptele de vaca si l-am inlocuit cu vodca, acum pot spune ca nu mai am nimic (nici nevasta, nici casa, nici servici etc).
:mrgreen:
De asemenea toate alimentele care contin un minim de 10-20 de E-uri sunt recomandate deoarece "cercetatorii" au descoperit ca sunt si extraordinar de sanatoase si benefice (comparativ cu alimentele 100% naturale). :lol:

Sus

MesajScris: Dum Ian 09, 2011 3:40 pm 
Neconectat

Si eu am probleme cu o infectie la prostata de mai mult timp.
Am incercat si cu medicamente (zanocin, tamsol) si cu ceaiuri
(ghimpe, pufulita cu flori mici). Desi au fost ceva ameliorari
nu am reusit din pacate sa ma vindec complet niciodata :(
Acum incerc cu argint coloidal si simt deja ameliorari semnificative.
Prima data am cumparat de pe internet argint coloidal si nu am vazut nici un efect :(
Abia cand am facut eu acasa am inceput sa vad efecte.
Din pacate inca nu m-am vindecat complet. Nici nu stiu daca o sa reusesc.
Iau in fiecare zi cate 1 lingura sau 2 (la inceput am luat cate 3).
Sper sa nu mi se coloreze pielea albastra :)
Daca te intereseaza mai mult despre argintul coloidal am facut o pagina (in lucru inca) despre cum se poate obtine:
http://nosex12.wordpress.com/argint-coloidal/
Bafta.

florinelb scrie:
Buna ziua,

Am rugamintea daca cineva cunoaste vreun tratament eficient pt prostatita cronica sa posteze reteta. De 1 an de zile am incercat diferite scheme de tratament (alopate si/sau naturiste) fara mari rezultate.
Multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul