Prostatita cronica

Tratamente, retete si tot ce tine de medicina
Forum rules
Site-ul nu isi asuma nici o responsabilitate referitoare la retete, leacuri si alte materiale de aceasta natura, postate in aceasta sectiune.
mirceab26

Prostatita cronica

Post by mirceab26 » Sun Dec 05, 2010 9:26 pm

Ce recomandati pentru tratamentul prostatitei cronice?
Multumesc pentru ajutor!

planb
VIP
VIP

Re: Prostatita cronica

Post by planb » Mon Dec 06, 2010 12:20 am

mirceab26 contacteaza-ma pe PM sa-ti explic cum si cu ce se trateaza boala care te intereseaza ;)
DWBH

HoreaAlexandru

Post by HoreaAlexandru » Tue Dec 07, 2010 12:22 pm

Va recomand ceaiurile pufulita-cu -flori-mici a fost folosita din vechime in 1961 a fost folosita si recunoscuta in intreaga lume pentru rezultatele foarte bune.planta se gaseste in farmacie iar in timpul veri vo puteti procura si dumneavostra.Mod de folosire 1 lingurita cu varf planta 1/4 litri de apa se beau 4 cesti pe zi .ceaiul de urzica este forte bun ceaiul de urzica moarta cu flori galbene sau albe sunt forte bune caci actioneaza la dezinfectarea aparatului urinar .uleiul de dovleac .produsele ce contin echinaceeia. ATENTIE bolnavilor ce sufera de aceasta boala sa aiba grija sa citeasca cu atentie prospectul la medicamentul minune nu vil scriu fid caci miasi pune foc pe capul meu medicamentul ar pretinde caci ar fi extras natural care numi vine sa cred la rezultatele pe care le are find caci in 90 la suta din cazurile pe care le cunosc au agravat boala pacentilor . de aceia va recomant multa multa atentie find ca este forte scump recomandat de medici forte usor dar este dezastros pentru pacientii.

tilopa

Post by tilopa » Fri Dec 10, 2010 1:08 pm

mirceab26 wrote:Ce recomandati pentru tratamentul prostatitei cronice?
Multumesc pentru ajutor!
Incearca cu argint coloidal.

medan

Post by medan » Sat Dec 11, 2010 10:06 pm

planb wrote:mirceab26 contacteaza-ma pe PM sa-ti explic cum si cu ce se trateaza boala care te intereseaza ;)
planb, spune-mi te rog cum pot sa te contactez ca sa-mi explici si mie cum si cu ce se trateaza boala

omule
Moderator
Moderator

Post by omule » Sun Dec 12, 2010 2:04 am

Te salut medan, e simplu in dreptul mesajului postat de el exista un buton virtual cu numele "pm" apesi pe el si in fereastra nou deschisa scrii ce vrei tu,date de contact,tel etc,apoi trimiti mesajul.In acest fel trimiti un mesaj,pe care numai el poate sa-l vada.Totul este in romana sunt convins ca te vei descurca.
Multa sanatate si sarbatori fericite.
Cel mai bun mod de a dovedi cã un bãt este strâmb nu este cearta de vorbe, ci sã pui alãturi de el un bãt drept.

florinelb

Post by florinelb » Sat Jan 08, 2011 11:52 am

Buna ziua,

Am rugamintea daca cineva cunoaste vreun tratament eficient pt prostatita cronica sa posteze reteta. De 1 an de zile am incercat diferite scheme de tratament (alopate si/sau naturiste) fara mari rezultate.
Multumesc

lidia

Post by lidia » Sat Jan 08, 2011 4:18 pm

Laptele de vaca este un aliment care creeaza mari dereglari si dezechilibre hormonale atat in organismul unei femei dar mai cu seama in organismul barbatului.Daca esti un mare consumator de lapte,ELIMINA-L RAPID DIN ALIMENTATIE!OR ELSE...

noname
VIP
VIP

Post by noname » Sat Jan 08, 2011 11:00 pm

lidia wrote:Laptele de vaca este un aliment care creeaza mari dereglari si dezechilibre hormonale atat in organismul unei femei dar mai cu seama in organismul barbatului.Daca esti un mare consumator de lapte,ELIMINA-L RAPID DIN ALIMENTATIE!OR ELSE...
Da, e adevarat, eu am eliminat complet laptele de vaca si l-am inlocuit cu vodca, acum pot spune ca nu mai am nimic (nici nevasta, nici casa, nici servici etc).
:mrgreen:
De asemenea toate alimentele care contin un minim de 10-20 de E-uri sunt recomandate deoarece "cercetatorii" au descoperit ca sunt si extraordinar de sanatoase si benefice (comparativ cu alimentele 100% naturale). :lol:

tilopa

Post by tilopa » Sun Jan 09, 2011 3:40 pm

Si eu am probleme cu o infectie la prostata de mai mult timp.
Am incercat si cu medicamente (zanocin, tamsol) si cu ceaiuri
(ghimpe, pufulita cu flori mici). Desi au fost ceva ameliorari
nu am reusit din pacate sa ma vindec complet niciodata :(
Acum incerc cu argint coloidal si simt deja ameliorari semnificative.
Prima data am cumparat de pe internet argint coloidal si nu am vazut nici un efect :(
Abia cand am facut eu acasa am inceput sa vad efecte.
Din pacate inca nu m-am vindecat complet. Nici nu stiu daca o sa reusesc.
Iau in fiecare zi cate 1 lingura sau 2 (la inceput am luat cate 3).
Sper sa nu mi se coloreze pielea albastra :)
Daca te intereseaza mai mult despre argintul coloidal am facut o pagina (in lucru inca) despre cum se poate obtine:
http://nosex12.wordpress.com/argint-coloidal/
Bafta.
florinelb wrote:Buna ziua,

Am rugamintea daca cineva cunoaste vreun tratament eficient pt prostatita cronica sa posteze reteta. De 1 an de zile am incercat diferite scheme de tratament (alopate si/sau naturiste) fara mari rezultate.
Multumesc

Post Reply