Acum este Lun Sep 01, 2014 10:58 pm

Reguli forum

Site-ul nu isi asuma nici o responsabilitate referitoare la retete, leacuri si alte materiale de aceasta natura, postate in aceasta sectiune.

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Prostatita cronica
MesajScris: Lun Ian 10, 2011 8:28 pm 
Neconectat

no name nu are la cunostinta vizionarea emisiunilor domnului T.Barbu sau emisiunile dr.oz pe euforia tv,unde ca tema de dezbatere ampla este consumul de lapte de vaca in mod excesiv poate dauna,laptele fiind un aliment foarte controversat.Sa nu uita ca "dragii nostri"cercetatori americani au lansat ideea ca este foiarte benefic pentru sanatate consumul a cca.1 litru lapte vaca pe zi,dar cercetatorii chinezi din acea vreme contracarau cu faptul ca consumul de lapte de vaca dulce,poate duce la dezechilibre hormonale grave in timp si a deficientei de calciu,favorizand chiar la copii aparitia cariilor.Acest forum nu are ca scop sarcasmul de care da dovada unele persoane.Trebuie inlocuit cu cel de capra caci laptele de vaca la femei favorizeaza estrogenii,grasimi inmagazinate care pot genera dureri de san,galactoree,chisturi ovariene si daca nu se inceteaza chiar cr-urile.La barbati pregateste lin terenul pentru aparitia cr-ului de testicole si de prostata.Laptele este un aliment gras generat insusi prin dezechilibrul hormonal al vacii,preluat de om are acelasi efect,iar laptele sintetizat din magazine nu il recomand nici atat prin incorectitudinea procesului tehnologic de fabricare.Sa nu credem ca si iaurtul natural poate fi consumat in exces zilnic,e adevarat ca contine fermenti lactici naturali,in caz de constipatii sau diaree constituie o rezolvare dar pe bataie lunga putem obtine efectele contrarii de mai sus.Deci in cezuri de prostate si prostastite cronice,cr-uri,dureri de san,chisturi ovariene sau alte dezechilibre hormonale consumul de lapte de vaca e ca si cum ai pune gaz pe foc si trebuie sistat ca si masura preventiva.

Sus

MesajScris: Mar Ian 11, 2011 1:16 am 
Neconectat
VIP
VIP

lidia scrie:
no name nu are la cunostinta vizionarea emisiunilor domnului T.Barbu sau emisiunile dr.oz pe euforia tv...

Unele emisiuni ale domnului Barbu le-am vazut (pe youtube deoarece la tv nu ma uit).
@lidia, pe mine nu ma poti convinge de beneficiile renuntari la lapte deoarece consum un astfel de aliment, cunosc persoane care, de asemenea, il consuma, dar, nici eu si nici ei, nu avem astfel de afectiuni. La americani si chinezi (de fapt cam peste tot, in ziua de azi lapte natural mai gasesti doar la taran, in rest este deja procesat) este normal sa fie problema cu laptele, deoarece nu mai poate fi considerat un produs natural (sa nu ziceti ca merge americanul in supermarchet si isi mulge 2 litri de lapte direct de la sursa).
Iar cuvintele "mare consumator de lapte" sunt foarte interpretabile. Este evident ca daca vei consuma doar lapte pentru doua saptamani vei avea probleme, dar aceste probleme pot aparea si daca vei renunta la lapte si vei manca doar carne, oua, fructe etc (doar unul dintre aceste).
Mancarea cu moderatie a produselor naturale este cea mai sanatoasa, nu renuntarea la un aliment doar pentru ca un grup de (asa-zisi) cercetatori fac un comunicat stiintific pentru a dovedi ca, totusi, nu primesc salariul ala (destul de mare) de pomana.
Si ca sa lamuresc ca nu vreau sa iau "la misto" pe nimeni vreau sa va zic ca prefer intitdeauna un aliment produs la tara in defavoarea alimentelor din magazine.
De aceea am raspuns in acel fel. Iar daca "sarcasmul" meu te-a jignit imi cer scuze.

Sus

MesajScris: Mar Ian 11, 2011 6:59 pm 
Neconectat

No name,este foarte bine ca militezi pentru alimentatia sanatoasa si produse naturale,de altfel cu totii de pe forum ne declaram in acest fel,nu iti cere scuze,sunt o persoana ca si tine,iti raspund cu :) un zambet.Eu sunt dovada vie,pe langa faptul ca dau mare credibilitate celor ce nu recomanda laptele de vaca pentru consum excesiv in alimentatie.Multi vor spune,dar bunicii nostri nu mancau lapte si pe vremea lor nu se auzeau discutii controversate cu privire la acest lucru,dar eu contrazic astfel;bunicii,strabunicii nostri se intareau si cu postul regulat,miercurea,vinerea si posturile de peste an deci nu consumau excesiv lapte de vaca precum noi in zilele noastre,de la ala micu- ce mananca lapte cu biscuiti,lapte cu cereale,lapte cu paine,laptele si cornul,(ma refer si la cel natural si la cel procesat dar nu vreau sa creez confuzie caci eu discreditez un pic laptele de vaca deci fie natural fie de la market,nu e indicat consumul zilnic)-pana la tata mare care are vaca acasa si baga sub nas ca doar nu il va arunca,vaca se tine cu cheltuiala etc...Dezechilibrul hormonal in organism se produce fie pe baza de stres,fie pe baza consumului excesiv de grasimi animale(lapte vaca,unt,carne grasa de porc,miel,vita).Deci,revin la cazul meu,timp de trei ani jumatate dupa ce m-am intors in Romania,eram abonata nasului meu ce imi aducea mie si familiei mele in mod regulat lapte de vaca dulce si iaurt facut de casa,deci 100%natural de la vaca luiHollstein,din curtea lui,crescuta cu furaj natural strans de el personal de pe camp,fan uscat etc iarna,pascut natural vara deci totul e in regula.Calitatea laptelui e categoria lux,preparat igienic iar modul de prezentare si depozitare exceptional,olarete de lut cu capac.Bineinteles ca eu consumam lapte dulce si acru preponderent in fiecare zi,cu exceptia posturilor de peste an,nu posteam pe atunci lunea miercurea si vinerea.Hopa,dupa acesti trei ani lumate,a inceput sa imi curga un san iar in mine se dezvolta un chist ovarian mareee de 5cm latime,7cm lungime si 3mm grosime.Doctorul meu ginecolog ma avertizase asupra unei posibilitati de extirpare a ovarului.Din ce cauza?Dezechilibrul hormonal.Mama mea,sagetatoare,o zodie buna cu calitati de a prevedea dezastrul inainte de a se intampla,m-a facut sa renunt cu desavarsire la acest aliment in paralel cu reducerea greutatii.Ca si efect colateral dobandisem o balonare cronica,oricat de putin as fi mancat,ma balonam,daca stateam in repaos fara mancare,eram balonata.Tatal meu,desi manca mai putin lapte decat mine,el fiind o persoana foarte calculata in ceea ce priveste alimentatia,patea la fel era mereu umflat la burta..Bine,precizez ca avem la cunostinta faptul ca laptele de vaca se consuma prin amestec cu apa,dar chiar si asa e un aliment greu digerabil,doar sugarii au o enzima ce le permite o digestie usoara.Dupa mai putin de o luna,intoarsa inapoi la Tg.Mures la doctor,la control(eliminand complet laptele,dar nu ca am slabit mult in greutate,sunt gurmanda am 1.64 si 78kg),chistul s-a resorbit,ramanand doar foliculii.Un caz aparte vazut de o prietena la sectia oncologie,este o femeie care consuma zilnic lapte de vaca,pielea era catifelata fara riduri in schimb avea tumora la creer.Doctorita oncologa,nu suporta ca pacientii ei sa consume lapte,dar aceasta femeie consuma de cand se stie,si pe sest sa nu o vada doamna doctor.Cercetati si vedeti efectele adverse ale laptelui de vaca si consumul zilnic uman in reviste,carti,din gura in gura pe esantioane de oameni etc.La pisici adulte este nociv,diaree severa.Deci...

Sus

MesajScris: Mar Ian 18, 2011 7:46 pm 
Neconectat

omule scrie:
Te salut medan, e simplu in dreptul mesajului postat de el exista un buton virtual cu numele "pm" apesi pe el si in fereastra nou deschisa scrii ce vrei tu,date de contact,tel etc,apoi trimiti mesajul.In acest fel trimiti un mesaj,pe care numai el poate sa-l vada.Totul este in romana sunt convins ca te vei descurca.
Multa sanatate si sarbatori fericite.

Incerc si eu sa trimit un PM dar nu gasesc butonul magic din dreapta mesajului :)

Ultima oară modificat de omule pe Mar Ian 18, 2011 9:21 pm, modificat de 5 ori în total.
De la stanga la dreapta "profile/pm////////edit/quote", pm este pentru mesaj personal,apropo cine a spus ca ar fi la dreapta?

Sus

MesajScris: Mie Ian 19, 2011 12:48 pm 
Neconectat

LA MINE NU EXISTA BUTON CU PM, PROBABIL AI SETAT DIN PROFIL ADMINISTRATORULUI CA UNII MEMBRII SAU CHIAR TOTI SA NU POATA FOLOSI PM.

CAM ASA SE VEDE LA MINE : http://i34.servimg.com/u/f34/15/84/92/01/pm10.jpg

Ultima oară modificat de remux pe Dum Ian 23, 2011 11:26 am, modificat de 3 ori în total.

Sus

MesajScris: Mie Ian 19, 2011 1:15 pm 
Neconectat
VIP
VIP

Si eu am anuntat aceasta problema (intre timp la mine s-a remediat).

//later
Intre timp a raspuns Zamfi si a lamurit problema.

Sus

MesajScris: Mie Ian 19, 2011 10:08 pm 
Neconectat

remux scrie:
LA MINE NU EXISTA BUTON CU PM, PROBABIL AI SETAT DIN PROFIL ADMINISTRATORULUI CA UNII MEMBRII SAU CHIAR TOTI SA NU POATA FOLOSI PM.
SPUN ASTA DIN EXPERIENTA PROPRIE PTR. CA ADMINISTREZ SI EU UN FORUM.

CAM ASA SE VEDE LA MINE : http://i34.servimg.com/u/f34/15/84/92/01/pm10.jpg

sa rezolvat

Sus

MesajScris: Vin Ian 21, 2011 1:26 pm 
Neconectat

mirceab26 scrie:
Ce recomandati pentru tratamentul prostatitei cronice?
Multumesc pentru ajutor!

am gasit cateva tratamente interesante aici www.prostatita-cronica.com de fapt e sigurul site de profil , din Romania. Cer scuze adminilor pt link , dar este de foarte mare ajutor bolnavilor de prostatita.

E destul de complicat de gasit un tratament universal, trebuie incercat din fiecare cate putin.
dar grija mare ca sunt si o gramada de smecheri care au inventat cate si mai cate bazagonii ca sa scoata bani.
era unu care vindea un aparat ca o macara cumva pe care cerea nu mai putin de 500 de euro !!!!! care sa dovedit a fi o inselatorie. Mai sunt care vand ceaiuri, supozitoare si cate si mai cate inventii, pot fi incercate. Dar cel mai important e sa scriem pe site experientele noastre.

Sus

MesajScris: Vin Ian 21, 2011 3:35 pm 
Neconectat

HoreaAlexandru scrie:
Va recomand ceaiurile pufulita-cu -flori-mici a fost folosita din vechime in 1961 a fost folosita si recunoscuta in intreaga lume pentru rezultatele foarte bune.planta se gaseste in farmacie iar in timpul veri vo puteti procura si dumneavostra.Mod de folosire 1 lingurita cu varf planta 1/4 litri de apa se beau 4 cesti pe zi .ceaiul de urzica este forte bun ceaiul de urzica moarta cu flori galbene sau albe sunt forte bune caci actioneaza la dezinfectarea aparatului urinar .uleiul de dovleac .produsele ce contin echinaceeia. ATENTIE bolnavilor ce sufera de aceasta boala sa aiba grija sa citeasca cu atentie prospectul la medicamentul minune nu vil scriu fid caci miasi pune foc pe capul meu medicamentul ar pretinde caci ar fi extras natural care numi vine sa cred la rezultatele pe care le are find caci in 90 la suta din cazurile pe care le cunosc au agravat boala pacentilor . de aceia va recomant multa multa atentie find ca este forte scump recomandat de medici forte usor dar este dezastros pentru pacientii.

eu tot nu inteleg ce foc pe cap iti pui, si despre ce medicament este vorba? :? doar nu la inventat doctorul...sper sa nu te superi, nu zic din rautate, dar numai impartasindu-ne experienta unii la altii putem invinge boala. Secretele nu ajuta la nimic, eventual doar pe escrocii carte vand anumite produse false oamenilor bolnavi !
uite kiar un exemplu, un nenorocit vindea un profil de metal cu care te agatai de penis, si pe care il numea cel mai revolutionar aparat care vindeca prostatita. Si eu era sa iau teapa daca nu gaseam asta pe un forum prostatita-cronica.com . Daca ne ferim si ne este frica sa ne spunem unul altuia experienta, numai sarlatanii vor avea de castigat !
din cate imi amintesc parca prostagym sau asa ceva se numea..il gasiti cu google , dar aveti grija...

Ultima oară modificat de remux pe Dum Ian 23, 2011 11:20 am, modificat de 2 ori în total.

Sus

MesajScris: Vin Ian 21, 2011 3:49 pm 
Neconectat

http://www.youtube.com/watch?v=PAb52KA6icY

Ultima oară modificat de remux pe Dum Ian 23, 2011 11:34 am, modificat de 2 ori în total.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 22 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul